Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC 146. Walki Overeem vs. Dos Santos raczej nie będzie!

ufc-146-walki-overeem-vs-dos-santos-raczej-nie-bedzie

Alistair Overeem (36-11 MMA, 1-0 UFC) na 99 procent nie zmierzy się z Juniorem Dos Santosem (14-1 MMA, 8-0 UFC) w pojedynku o tytuł mistrza wagi ciężkiej UFC. Szef Sportowej Komisji Stanowej w Nevadzie (NSAC) Keith Kizer powiedział portalowi MMAjunkie.com, że Overeem oblał test antydopingowy, przeprowadzony po ostatniej konferencji prasowej przed UFC 146, we wtorek 27 marca 2012 (TUTAJ więcej na ten temat).

Próbka „A” moczu pobrana od Overeema wykazała obecność niedozwolonych substancji. Jeśli próbka „B” potwierdzi wynik próbki "A", holenderski wojownik nie dostanie licencji na walkę.

Pozostali badani zawodnicy, czyli Junior dos Santos, Frank Mir, Cain Velasquez, Roy Nelson i Antonio Silva byli „czyści”.

To już nie pierwszy raz, gdy NSAC dobiera się do Overeema. Wcześniej komisja próbowała go „namierzyć” przed UFC 141 i pojedynkiem z Brockiem Lesnarem. Wtedy Overeem, który uchylał się przed testami (później tłumaczył niestawianie się na badania m.in. ciężką chorobą matki, dla której wrócił do Holandii), dostał warunkowo licencję, a zlecone w międzyczasie kontrole niczego w jego organizmie nie wykazały.

Rzecz w tym, że do odzyskania pełnej licencji potrzebował jeszcze kolejnych dwóch obowiązkowych prób. Ta przeprowadzona 27 marca 2012 to właśnie jedna z nich.

Ponieważ tymczasowe pozwolenie na walki wygasło Overeemowi 31 grudnia 2011, komisja nie zarządzi przeciwko niemu dyscyplinarnego postępowania, tak jak czyni to w przypadku sportowców z licencją. Holender, aby uzyskać właściwy glejt, musi rozpocząć starania o nową licencję. Pewne jest jednak, że nawet jeśli to uczyni, nie zdąży – biorąc pod uwagę wszystkie procedury – by wyrobić ją, o ile nie pojawią się kolejne komplikacje, do 26 maja 2012, kiedy to podczas UFC 146 miał odbyć się jego pojedynek z Dos Santosem.

Już teraz pojawiły się informacje, że w najbliższych dniach UFC wyznaczy do boju o tytuł któregoś z zawodników wagi ciężkiej, którzy znaleźli się w karcie głównej gali.

Frank Mir zapytany, czy chciałby zastąpić Overeema odparł: - Łoł, no jasne!

JAM

TUTAJ rozpiska UFC 146

Opublikowano: 2012-04-04

Komentarze

av

Nie wierze! Oveerem nie miał po co brać tych środków był już przecież mistrzem !
I jakoś wcześniej mu niczego nie udowodnili !!! A Dos Santos jeżeli nie będzie chciał z nim walczyć jest ciotą.

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również